Promocja, parkiet z drewna dębowego czarnego od firmy Parkietnet1
Dąb Czarny
Wymiary: 11x 70x 490 mm (gr./szer./dł.)
Klasa sortowania: Select
Rodzaj podłogi: Parkiet
Iroko
Wymiary: 11x 70x 490 mm (gr./szer./dł.)
Klasa sortowania: Natur
Rodzaj podłogi: Parkiet
Promocja, parkiet z drewna Iroko od firmy Parkietnet1

Podłogi w kolorystyce brązowej

Podłogi o brązowej barwie obejmują następujące gatunki:

- Akacja parzona
- Bambus parzony
- Afromozja
- Merbau
- Teak
- Sucupira
- Orzech
- Kempas
Przykładowe podłogi w kolorystyce brązowej wykonywane przez firmę Parkietnet1
Drewno Kempas, o barwie brązowej, wykorzystywane do układania parkietu przez firmę Parkietnet1

Kempas

Drzewo to porasta rejony Azji Południowej i Australii. Charakteryzuje się specyficznym czerwonawym odcieniem. Barwa drewna z upływem czasu zmienia się z jasnoróżowej na pomarańczowo-czerwoną i jasnobrązową, stąd kempas nazywany bywa perłowym mahoniem. Usłojenie ma proste, czasem delikatnie splecione. Jest około 20% twardszy od dębu i dlatego znajduje szerokie zastosowanie do produkcji podłóg, parkietów, schodów.
Drewno Merbau, o barwie brązowej, wykorzystywane do układania parkietu przez firmę Parkietnet1

Merbau

Drewno o naturalnie zmiennym kolorze, w ciepło żółto-brązowo-czerwonej tonacji. Natura dodatkowo wyposażyła merbau w delikatne złocenia (niektóre z naczyń wypełnione są żółtym pyłem ,które pod przeźroczystymi powłokami lakierniczymi imitują złote inkrustacje w kształcie pasemek). Jego barwa, w połączeniu z wysoką twardością i bardzo dużą stabilnością, czyni go idealnym materiałem, głównie na podłogi, schody, elementy wykończeniowe wnętrz. Ze względu na parametry użytkowe, wyjątkowo spokojny, elegancki rysunek, merbau jest jednym z najbardziej poszukiwanych gatunków drewna egzotycznego.
Drewno Orzech, o barwie brązowej, wykorzystywane do układania parkietu przez firmę Parkietnet1

Orzech

Orzech Amerykański to dekoracyjne drewno z wyraźnym, falistym rysunkiem włokien i słojów. Występuje w zachodnich, środkowych i północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Dorasta nawet do 50 m wysokości. Jego liście rozwijają sie późną wiosną.
Drewno Teak, o barwie brązowej, wykorzystywane do układania parkietu przez firmę Parkietnet1

Teak

Drewno to charakteryzuje się duża różnorodnością barwy począwszy od żółci poprzez czerwień do ciemnego brązu , często posiada pojedyncze czarne żyły. Teak ma tendencje do zmiany koloru w kierunku ciemnego brązu. Proces ten można zahamować stosując materiały z filtrami UV. Teak to drewno wyjątkowe dzięki dużej zawartości naturalnych olejów i kwasu krzemowego jest bardzo stabilne , posiada niebywała trwałość, szczególnie w środowisku wodnym. Jest odporny na grzyby, insekty, ścieranie.