Promocja, parkiet z drewna dębowego czarnego od firmy Parkietnet1
Dąb Czarny
Wymiary: 11x 70x 490 mm (gr./szer./dł.)
Klasa sortowania: Select
Rodzaj podłogi: Parkiet
Iroko
Wymiary: 11x 70x 490 mm (gr./szer./dł.)
Klasa sortowania: Natur
Rodzaj podłogi: Parkiet
Promocja, parkiet z drewna Iroko od firmy Parkietnet1
Drewno wykorzystywane w łazienkach przez firmę Parkietnet1 W pierwszym momencie dla wielu niewyobrażalne, a jednak możliwe! Lapacho, Merbau, Teak - to gatunki drewna, które można bezproblemowo zastosować w łazience. Zarówno ułożone na podłodze jak i do wykorzystania jako meble, szafki łazienkowe i elementy dekoracyjne. Drewno musi być tylko odpowiednio zabezpieczone, w wilgotnych pomieszczeniach najlepiej sprawdza się drewno olejowane, olej wnikając w pory drewna, dodatkowo zabezpiecza je i chroni przed wnikaniem wilgoci.
Przykładowe podłogi z łazienek, wykonywane przez firmę Parkietnet1
Drewno Merbau, wykorzystywane do układania parkietu w łazienkach przez firmę Parkietnet1

Merbau

Drewno o naturalnie zmiennym kolorze, w ciepło żółto-brązowo-czerwonej tonacji. Natura dodatkowo wyposażyła merbau w delikatne złocenia (niektóre z naczyń wypełnione są żółtym pyłem ,które pod przeźroczystymi powłokami lakierniczymi imitują złote inkrustacje w kształcie pasemek). Jego barwa, w połączeniu z wysoką twardością i bardzo dużą stabilnością, czyni go idealnym materiałem, głównie na podłogi, schody, elementy wykończeniowe wnętrz. Ze względu na parametry użytkowe, wyjątkowo spokojny, elegancki rysunek, merbau jest jednym z najbardziej poszukiwanych gatunków drewna egzotycznego.
Drewno Teak, wykorzystywane do układania parkietu w łazienkach przez firmę Parkietnet1

Teak

Drewno to charakteryzuje się duża różnorodnością barwy począwszy od żółci poprzez czerwień do ciemnego brązu , często posiada pojedyncze czarne żyły. Teak ma tendencje do zmiany koloru w kierunku ciemnego brązu. Proces ten można zahamować stosując materiały z filtrami UV. Teak to drewno wyjątkowe dzięki dużej zawartości naturalnych olejów i kwasu krzemowego jest bardzo stabilne , posiada niebywała trwałość, szczególnie w środowisku wodnym. Jest odporny na grzyby, insekty, ścieranie.