Promocja, parkiet z drewna dębowego czarnego od firmy Parkietnet1
Dąb Czarny
Wymiary: 11x 70x 490 mm (gr./szer./dł.)
Klasa sortowania: Select
Rodzaj podłogi: Parkiet
Iroko
Wymiary: 11x 70x 490 mm (gr./szer./dł.)
Klasa sortowania: Natur
Rodzaj podłogi: Parkiet
Promocja, parkiet z drewna Iroko od firmy Parkietnet1

Krok pierwszy - wybór koloru podłogi:

Jednym z pierwszych i decydujących kroków to wybór koloru podłogi. Oprócz rodzaju drewna, będącego najważniejszym czynnikiem wpływającym na kolor podłogi jest jeszcze kilka ważnych czynników zewnętrznych.

Podłogi, parkiety można podzielić na poniższe grupy kolorów:

żółte
żółto-brązowe
brązowe
czerwone
czarne

Oczywiście można dopatrywać się różnych innych odcieni, ale staramy się uprościć i usystematyzować te męki wyboru i dzielimy podłogi na takie grupy. Kolor podłogi możemy wybrać poprzez wybór drewna lub też poprzez barwienie lub obróbkę technologiczną drewna. Pamiętajmy o tym, że ząb czasu a przede wszystkim promienie UV zmieniają bardzo charakter i kolor podłogi. Oczywiście te zmiany postępują stopniowo i praktycznie niezauważalnie, ale pamiętam doskonale moich klientów, którzy wprowadzili się na pięknie polakierowane doussie w cudnie rozświetlonym pokoju. Niestety zbliżający się wytęskniony urlop uniemożliwił pełne "rozpakowanie"- pozostawione na podłodze paczki spowodowały piękne jaśniejsze ślady, które mocno zaskoczyły powracających po 3 tygodniach domowników.
Praktycznie wszystkie podłogi mocno ciemnieją pod wpływem bezpośrednio działających promieni słonecznych. Ważne! Nie przykrywać świeżo ułożonych i wykończonych podłóg!