Promocja, parkiet z drewna dębowego czarnego od firmy Parkietnet1
Dąb Czarny
Wymiary: 11x 70x 490 mm (gr./szer./dł.)
Klasa sortowania: Select
Rodzaj podłogi: Parkiet
Iroko
Wymiary: 11x 70x 490 mm (gr./szer./dł.)
Klasa sortowania: Natur
Rodzaj podłogi: Parkiet
Promocja, parkiet z drewna Iroko od firmy Parkietnet1
Wskazówki i porady dotyczące ogrzewanie podłogowego od firmy Parkietnet1 Coraz częściej tradycyjne grzejniki w naszych domach i mieszkaniach są zastępowane przez ogrzewanie "zatopione w podłodze". Przykładowo Szwajcarzy praktycznie wykorzystują tylko i wyłącznie ogrzewanie podłogowe i dlatego Szwajcaria to w tej chwili centrum wykorzystania podłog dwuwarstwowych. Podłogi dwuwarstwowe o grubości 11 mm lub mniejszej to jedyne możliwe drewno do wykorzystania na ogrzewaniu podłogowym. Drewno od dawien dawna jest doskonałym izolatorem, stosowanie go na ogrzewaniu podłogowym jest sprzecznością i swego rodzaju absurdem, ale nie ma nic piękniejszego niż drewno na podłodze!!! Podłogi warstwowe są bardziej odporne na zmiany wilgotności, nie pracują tak jak drewno masywne, którego w zasadzie nie powinno układać się na ogrzewaniu podłogowym.
Ogrzewanie podłogowe, wykonywane przez firmę Parkietnet1

Ważne wskazówki:

Po uzyskaniu ostatecznej odporności przez wylewkę z ogrzewaniem podłogowym należy uruchomić je na przynajmniej 14 dni. Przy czym jest wystarczające, aby ogrzewanie pracowało na jedynie 2/3 późniejszej maksymalnej temparatury na zasilaniu.

Po około 7 dniach wygrzewania temperatura na zasilaniu na przynajmniej 2 dni musi zostać ustawiona na maksimum.

1 do 2 dni przed układaniem parkietu należy ogrzewanie wyłączyć lub też zależnie od temperatury zewnętrznej tak zredukować, aby temperatura przy wylewce nie przekraczała 20oC.

2 dni po ułożeniu parkietu z już wykończoną powierzchnią tzn. lakierowanego lub olejowanego na gotowo, lub też 2 dni po zalakierowaniu lub ozaolejowaniu podłogi, należy uruchomić ogrzewanie, stopniowo podnosząc temperature o około 5oC na dzień.

Aby uniknąć późniejszych szkód należy zagwarantować, aby wilgotność wylewki cementowej nie była większa niż 1,5%.

Poprzez odpowiednie sterowanie musi być możliwe utrzymanie maksymalnie (nie więcej) temperatury 27oC na powierzchni parkietu.

Wyższa temperatura może prowadzić do deformacji, pęknięć i uszkodzeń parkietu.

W ogrzewanych pomieszczeniach idealna zarówno dla człowieka jak i dla podłogi temperatura to 20-22oC oraz wilgotność powietrza na poziomie 40-50%. W okresie zimowym przy niskich temperaturach na zewnątrz można to osiągnąć jedynie przy użyciu nawilżaczy powietrza.