Promocja, parkiet z drewna dębowego czarnego od firmy Parkietnet1
Dąb Czarny
Wymiary: 11x 70x 490 mm (gr./szer./dł.)
Klasa sortowania: Select
Rodzaj podłogi: Parkiet
Iroko
Wymiary: 11x 70x 490 mm (gr./szer./dł.)
Klasa sortowania: Natur
Rodzaj podłogi: Parkiet
Promocja, parkiet z drewna Iroko od firmy Parkietnet1

Podłogi warstwowe

Rosnące zapotrzebowanie na parkiet, malejące zasoby drewna, zwiększające się tempo życia, zmian technologicznych, rozwój nowych sposobów ogrzewania jak ogrzewanie podłogowe spowodował pojawienie się na rynku podłóg warstwowych. Podłogi warstwowe występują jako tzw. podłogi 2-warstwowe przeznaczone do klejenia do podłoża i podłogi 3-warstwowe przeznaczone przeważnie do klejenia ze sobą w tzw. podłogę pływającą nie połączone z podłożem chociaż oczywiście jest to możliwe. Podłogi warstwowe są przeważnie wykończone lakierem lub olejem, nie wymagają szlifowania tylko położyć i mieszkać!

RODZAJE PODŁÓG:Parkiety dwuwarstwowe

Są to elementy o wymiarach podobnych do tradycyjnego parkietu (420 x 70 x 11, 490 x 70 x 14 mm), ale o konstrukcji dwuwarstwowej i polakierowanej powierzchni. Wierzchnia warstwa jest z drewna grubości 3-7 mm, a stabilizująca - najczęściej z dębu, buku lub sosny, grubości 6-10 mm. Takie klepki łączy się na pióro i wpust oraz układa podobnie jak zwykły parkiet. Nie trzeba ich cyklinować i wykańczać.

Parkiety trójwarstwowe

Składają się z trzech warstw: wierzchniej -dekoracyjnej, nośnej i stabilizującej. Warstwy spodnie mogą być z drewna lub z materiałów drewnopochodnych, na wierzchnią stosuje się tylko drewno różnych gatunków: od najbardziej znanych - dąb, buk, jesion, brzoza, klon czy czereśnia, aż do egzotycznych - doussie, merbau, jatoba czy teak. Powierzchnia drewna jest kilkakrotnie lakierowana lub olejowana, a kolejne warstwy lakieru utwardzane są promieniami ultrafioletowymi.

Grubość parkietu wynosi 14-25 mm, a warstwy użytkowej (dekoracyjnej) - najczęściej od 4 do 6 mm. Pojedyncze elementy (nazywane panelami) są znacznie większe niż tradycyjne deszczułki - mają szerokość od 14 do 20 cm i długość od 120 do 240 cm. Typowy dla parkietu wygląd uzyskuje się dzięki temu, że w wierzchniej warstwie drewna znajdują się pasma imitujące tradycyjny układ deszczułek. Produkowane są panele z dwoma lub trzema pasmami elementów (przypominającymi klepki) ułożonymi w różne wzory.

Najbardziej popularne są panele z wzorem okrętowym - trzy elementy różnej długości ułożone nieregularnie względem siebie, co naśladuje wygląd pokładów na jachtach żaglowych.

Jeśli na powierzchni dekoracyjnej warstwy wierzchniej panelu nie występują żadne podziały, podłoga przypomina swoim wyglądem raczej deski niż parkiet, ale przyjęła się nazwa - deski parkietowe.

Uwaga! Porównując ceny parkietów gotowych i tradycyjnego, trzeba pamiętać, że montaż tych pierwszych jest tańszy.